Błysk. Opowieść o wychowaniu, geniuszu i autyzmie - Kristine Barnett
Tematyka autyzmu aktualnie jest jedną z coraz częściej poruszanych, a świadomość społeczna dotycząca tego zagadnienia powoli staje się coraz większa.

Osoby z tego typu zaburzeniami z jednej strony nie mają łatwego życia, gdyż są one bardzo wrażliwe na bodźce płynące z otaczającego świata, które są dla nich niezwykle silne, a ich natłok powoduje poczucie wewnętrznego chaosu oraz strachu i przytłoczenia względem otaczającego świata.
Z drugiej strony jednak autyści obdarzeni są zwykle ponadprzeciętnymi zdolnościami umysłowymi, dzięki którym, posiadają umiejętności, jakie nie mieszczą się w naszych głowach. Zaznaczyć jednak należy, że ich odkrycie i wydobycie na światło dzienne wymaga czasu i ogromnego nakładu pracy zarówno od osoby autystycznej jak i całego jej otoczenia.

Książka autorstwa Kristine Burnett jest biograficzną historią jej rodziny. Autorka przedstawiła w niej historię walki o własnego syna, który zmaga się z autyzmem.

Historia Jake’a oraz wielu innych osób zmagających się z autyzmem, które również zostały opisane w tej książce, jest do bólu prawdziwa. Kristine opisuje w niej różnego rodzaju wzloty i upadki nie tylko z perspektywy matki, lecz również osoby niosącej pomoc innym ludziom znajdującym się w podobnej jak jej własna sytuacji. Mimo, iż w książce nie brak opisów batalii z terapeutami, urzędnikami etc nie jest ona przygnębiająca, a wręcz przeciwnie tchnie nadzieją pokazując, iż przy ogromnym nakładzie pracy i wynajdywaniu indywidualnych sposobów można dokonać wyrwy w murze, jaki stanowi autyzm. A osoby, które się z nim borykają, choć napotykają w codziennym życiu bardzo wiele trudności to są również w stanie spełniać się na wielu polach dzięki ich szczególnym predyspozycjom oraz wsparciu, pomocy i zrozumieniu ze strony otoczenia.

Jeśli macie ochotę na głęboką i poruszającą lekturę to gorąco polecam Wam opowieść o niezwykłym chłopcu, posiadającym niebagatelne zdolności, oraz jego równie niezwykłej rodzinie, która pokazuje, iż wzajemna miłość, wiara w sukces, mimo wielu napotykanych trudności i chwil zwątpienia oraz ciężka i wytrwała praca mogą zdziałać prawdziwe cuda!

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

http://ksiazkowoczyta.blogspot.com/2017/04/wedrowka-poprzez-labirynt-autyzmu.html