Panstwo w Panstwie i ja - Cecherz Magorzata

Publikacja ta mimo swojej niewielkiej objętości niesie w sobie niebagatelny ładunek emocjonalny. Czytając ją nie sposób bowiem pozostawać obojętnym wobec opisanych przez autorkę dramatycznych ludzkich losów, które jak się niestety okazuje mogłyby stać się udziałem każdej i każdego z nas.

 

Małgorzata Cecherz znana widzom z emitowanego na antenie TV Polsat programu publicystycznego „Państwo w Państwie” zdecydowała się opisać kilka spraw, z którymi zetknęła się podczas realizacji w/w programu, a które z różnych powodów bardzo mocno utkwiły w jej pamięci.

 

Przytoczone przez nią ludzkie historie, chociaż różnią się od siebie to z całą pewnością ukazują z jednej strony bezwzględne oblicze systemu prawnego w naszym kraju, z drugiej natomiast niesamowitą bezradność jednostki ludzkiej, często niewinnej, czy chorej, w walce o sprawiedliwość, wolność, powrót do normalnego życia i oczyszczenie dobrego imienia... Gdy z ofiary, właściwie nie wiadomo na jakiej postawie, człowiek staje się sprawcą.

 

Dramatyczne losy bohaterów opisywanych wydarzeń niestety nie zawsze mają swój szczęśliwy finał. W niektórych przypadkach pomimo najszczerszych chęci oraz ogromnego zaangażowania niestety nie udaje się pomóc.

 

Autorka otwarcie przyznaje, iż nie pozostaje to bez wpływu na nią, jako człowieka, gdyż będąc z jednej strony osobą niezwykle empatyczną, a z drugiej oddaną swojej pracy po prostu nie jest w stanie wyzbyć się osobistego stosunku do ludzkiego nieszczęścia, cierpienia, biedy czy wszelkich przejawów niesprawiedliwości czy dyskryminacji.

 

Nie sposób nie podkreślić również tego, iż przy całym współczuciu dla osób, o których pisze, pani Małgorzata pozostaje ona w wykonywanej pracy osobą niebywale profesjonalną i rzetelną.

 

Najlepszym odzwierciedleniem powyższego stwierdzenia niech będzie fakt, iż w 2014 roku Małgorzata Cecherz otrzymała wraz z programem „Państwo w Państwie” Nagrodę Główną Wolności Słowa przyznawaną przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.

 

Zachęcam Was bardzo do lektury tej z całą pewnością nietuzinkowej książki.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

http://ksiazkowoczyta.blogspot.com/2017/01/jesli-oddasz-swoje-prawo-w-rece-sedziow.html