Złodziejki czasu - Hanna Cygler

Z książkami autorstwa Pani Hanny Cygler miałam przyjemność zapoznać się już niejednokrotnie. W związku z powyższym nie mogło być inaczej i „Złodziejki czasu” także dołączyły do tego grona.

 

Jest to historia, której bohaterkami są cztery kobiety, pisarki. Spotykają się one na festiwalu literackim, który rokrocznie odbywa się w Siedlcach. Swój pobyt w mieście rozpoczynają od wizyty u wróżki, która każdej z kobiet ma wiele do powiedzenia…

 

Annę, Kingę Elwirę i Marię pozornie dzieli wiele – wiek, wykształcenie, doświadczenia życiowe – łączy natomiast pasja do pisania chociaż parają się one odmiennymi gatunkami literatury.

 

Autorka w ciekawy sposób ukazuje perypetie wykreowanych przez siebie kobiecych postaci, które uwikłane są w różnorodne sytuacje życiowe. Nie obca jest jej również emocjonalność kobiecego serca i duszy.

Pisarki, o których opowiada powieść dzięki pióru pani Hanny odsłaniają przed czytelnikiem swoje radości, smutki, zamiłowania, frustracje oraz głęboko skrywane tajemnice.

 

Oprócz bogatych portretów psychologicznych naszych temperamentnych na różne sposoby bohaterek w powieści nie brakuje również dobrego humoru, zabawnych dialogów i sytuacji.

Czytelnik podczas lektury zapewne niejednokrotnie poczuje też na swych plecach dreszczyk emocji oraz iskierkę ciekawości odnośnie tego, co wydarzy się dalej i jak rozwiążą się nakreślone czasem mocno problematyczne sytuacje, w których postawione zostają nie tylko pisarki, ale też pozostali bohaterowie tej książki.

 

Powieść ta opowiada o prawdziwych ludziach, o ich problemach oraz życiowych wzlotach i upadkach, a także często niełatwych relacjach z najbliższymi. Jest to także historia o potrzebie miłości, którą każdy z nas w sobie nosi. Mówi ona również o tym jak istotna w naszym życiu jest przyjaźń, której nić pomimo indywidualności każdego z nas może połączyć ze sobą wydawałoby się skrajnie odmienne charakterologicznie osoby.  

 

Jeśli więc macie ochotę zajrzeć za kulisy literackiej imprezy, a także poznać mocno skomplikowane niekiedy losy czterech niezwykłych koleżanek po piórze, które w toku opowieści coraz bardziej się ze sobą zaprzyjaźniają koniecznie sięgnijcie po „Złodziejki czasu”, ale uprzedzam nie róbcie tego gdy jesteście zajęci i macie tylko chwileczkę bo… one naprawdę skradną Wam czas… ;)

  

Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję Domowi Wydawniczemu REBIS.

 

* https://www.facebook.com/KsiazkowoLC *