Miłość na szkle - Barbara Sęk

„Miłość na szkle” to druga książka w dorobku literackim Barbary Sęk. W swojej najnowszej powieści autorka porusza temat niezwykle trudny jakim jest niepłodność, zwłaszcza ta dotykająca mężczyzn.

 

Aneta i Wojtek Raczyńscy są małżeństwem, które ma właściwie wszystko – oboje mają dobrą pracę, nie brak im pieniędzy, są właścicielami luksusowego mieszkania - a mimo to czegoś, a właściwie kogoś, do pełni szczęścia jednak im brakuje. Para od pewnego czasu stara się o dziecko, niestety podejmowane przez nich próby są w dalszym ciągu nieskuteczne…

 

Ta sytuacja doprowadza Raczyńskich do kliniki leczenia niepłodności, trafiają oni pod opiekę doktora Haliszewskiego. Od tego momentu przemierzamy wraz z nimi ogromnie wyboistą i krętą ścieżkę, która mamy nadzieję doprowadzi bohaterów do upragnionego celu.

 

Powieść ta pisana jest emocjami, które aż kipią z jej kart… Wielkie gratulacje dla autorki, za umiejętność tak dogłębnego wniknięcia w męską psychikę. Osobiście nie znam zbyt wielu tego typu „zabiegów” w literaturze.

W niniejszej powieści mamy okazję prześledzić cały wachlarz odczuć naszych bohaterów od nadziei i euforii poprzez bunt i żal aż do skrajnej rozpaczy. Przedstawiony został także przebieg procesu leczenia, na którego tle obserwujemy psychologiczną huśtawkę dotykającą naszych bohaterów na różnych jego etapach, jak również zmiany zachodzące wówczas w ich związku.

 

Jeśli macie ochotę na powieść, która przełamuje wiele tematów tabu, w której można przyjrzeć się poruszonemu w niej tematowi z bardzo wielu różnych perspektyw, a jej zakończenie jest wręcz powalające – ta książka zdecydowanie jest dla Was!

 

Gorąco polecam!

 

Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję Wydawnictwu Świat Książki.

* https://www.facebook.com/KsiazkowoLC *