Szukaj mnie wśród szaleńców - Krystian Głuszko

Książka „Szukaj mnie wśród szaleńców” Krystiana Głuszko trafiła w moje ręce podczas tegorocznych 18 Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

Jest to już druga pozycja Krystiana (po „Spektrum”), która ukazała się na rynku wydawniczym. Książka ta podobnie jak jej autor jest z całą pewnością nietuzinkowa.

 

Publikacja podzielona została na trzy części: W pierwszej odsłonie stykamy się z opowiadaniem pt. „Splecione dłonie”, w którym autor ukazuje nam głęboką moc więzi międzyludzkich. Okazuje się, iż są one niezwykle silne choć wydawać by się mogło, że życiowe mielizny, na które niejednokrotnie trafiamy podczas naszej egzystencji według wszelakiej logiki powinny zniszczyć je na zawsze i nieodwołalnie, a jednak tak się nie dzieje…

 

W kolejnym fragmencie książki pt. „Zaburzony świat Krystiana” autor niejako wpuszcza nas do swojego nietypowego świata pozwalając nam poznać swoją mocno poruszającą historię. Mamy także okazję zapoznać się z wpisami oraz komentarzami pochodzącymi z bloga przez niego prowadzonego.

 

Natomiast w ostatniej składowej omawianej pozycji, która została zatytułowana „W zamyśleniu” zaglądamy do zagmatwanego świata, który bardzo często kreuje choroba Krystiana, gdyż cierpi on na zespół Aspergera, czyli całościowe zaburzenie rozwoju mieszczące się w spektrum autyzmu.

 

Nie sposób jednakże nie podkreślić, iż pomimo poważnych problemów zdrowotnych Krystian stara się prowadzić, najbardziej jak tylko jest to możliwe, normalne życie. Pracuje, założył wspaniałą rodzinę, dzień za dniem buduje swój specyficzny, bardzo osobisty świat i nie zamierza się poddawać pomimo przeciwności, które nieustannie przynosi mu los.

 

Jako ciekawostkę dodam jeszcze, iż w dniu 20.01.2015 r. na Uniwersytecie JP II w Krakowie odbędzie się sympozjum "Szukaj mnie wśród szaleńców" z udziałem Krystiana.

 

Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję Grupie M-D-M.

* https://www.facebook.com/KsiazkowoLC *