Holyfood, czyli 10 przepisów na smaczne i zdrowe życie duchowe - Szymon Hołownia

Książka ta jest już kolejnym w moim dorobku czytelniczym tytułem autorstwa Szymona Hołowni, który miałam okazję przeczytać.

W swojej najnowszej publikacji autor przedstawia nam swego rodzaju dietę, która jak dowiadujemy się z lektury przy regularnym jej stosowaniu może dodatnio wpłynąć na kondycję naszego życia duchowego, które de facto współczesny świat wystawia na coraz liczniejsze i niestety coraz cięższe próby…

 

Atutem „Holyfood…” jest niewątpliwie także i to, że styl literacki Szymona Hołowni nie ma w sobie nic z filozoficzno-teologicznego i moralizatorskiego bełkotu, którego niestety dzisiaj w wypowiedziach osób zarówno duchownych jak i świeckich poruszających tematy wiary i Kościoła nie brakuje.

 

Autor w sposób niezwykle prostolinijny i szczery pisze o rozterkach, które wciąż targają ludzką duszą. Przypomina on także o tym, że tak naprawdę to właśnie duch jest najistotniejszy.

 

Hołownia w sposób sobie właściwy wyjaśnia nam duchowe zawiłości, bawi całym mnóstwem przytoczonych w książce anegdot oraz przypomina po raz kolejny o tym, iż wiara choć bywa trudna i często wymaga od nas determinacji ostatecznie jest źródłem radości, nadziei oraz ogromnego poczucia wewnętrznego spokoju

 

Polecam!

 

Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję Wydawnictwu Znak.

* https://www.facebook.com/KsiazkowoLC *